| Chiriac011 a întrebat:

Salut! Am si eu un subwoofer HIFONICS ATLAS ASX12. Il folosesc de cateva luni bine daca nu am facut deja anul cu el si azi cand am vrut sa ma plimb cu masina si sa ascult putina muzica am vazut ca nu mai mergea subwooferul. Am scos toate firele din statie si din subwoofer si nimic. Am zis sa-mi incerc norocul apasand putin pe boxa si am vazut ca a inceput sa mearga, am luat mana si s-a oprit. Habar n-am ce sa ii fac, aveti vreo idee?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Pai un fir din componenta lui ori s-au oxidat ori nu mai face contact. Se poate întâmpla și de la umezeala ( fiind ținut în portbagaj) și de la zdruncinături. Trebuie deschis și văzut unde nu mai face contact și schimbat firul sau re-lipit. Du- te la un electrician mai mult de 50 de lei( și asta daca e bulache) nu are cum să îți ceara.