| Masafgdrcxdtvctv a întrebat:

Salut, am un Audi a4 b6 din 2001 și am probleme la sistemul audio. Pe fata difuzoarele funcționează normal dar pe spate în uși se aude doar melodia de pe fundal, vocea celui ce o canta se aude înfundat și foarte încet iar boxă din spatele capatielor se aude foarte, foarte încet. Oare de la ce ar fi? Dau funda la răspunsul care ma ajuta sa rezolv problema

1 răspuns:
| Alive99 a răspuns:

Daca nu ai statie sau suboofer, nu ai nici computer inteligent, cauza poate fi din spatele radioului.Verifica daca firele au fost legate in serie sau in paralel. Daca au fost legate in serie, aceasta poate fi cauza.Adica,pe scurt, identifica firele boxelor, daca tu ai 4 boxe, 8 fire ar trebui sa fie legate in paralel. Daca nu ai 8, inseamna ca sunt legate in serie,adica cele doua din spate sunt legate pe acelasi pin,tine cont ca merg si in serie daca sunt legate corect,doar ca se aude in ecou,deci sfatul meu este sa te uiti in spatele radioului,identifici firele de la boxe si deconectezi cate una,dai drumul la muzica,daca se aude bine,pui inapoi,dupa scoti alta si tot asa, pana ajungi la cele nasoale, daca ajungi la firele nasoale, te vei descurca sa repari, faci teste.Bafta si sper ca te-am ajutat cat de cat.