| Pelmus_Antonio_1993 a întrebat:

Am o problema cu niste casti stereo(din astea mari) cand pornesc o melodie, sunetul de fundal(negativul) se aude tare si clar, dar versurile(vocea celui care canta) abia se aude si e neclara. se aude asa la orice melodie si pe orice dispozitiv (pc, telefon, tableta ) nu vreau sa imi cumpar altele ca imi plac mult acestea. Dau funda celui care ma ajuta sa rezolv problema. PS: M-am uitat inauntru si nu pare nimic dezlipit. pot trimite poza.

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Poate ai pe jack 4 pini si sa nu iti accepte telefonul. Daca ai cu 4 pini, al patrulea pin este pentru microfon cum sunt la castiile handsfree... trimite poza cu jack, casti

| Pelmus_Antonio_1993 explică (pentru octav005):

Care sunt pinii? Dungile alea negre? Are 3... dar sunt destul de sigur ca e din interior sau de la cablu... inainte il mai scoteam sau il impingeam putin din casca si mergea.

| octav005 a răspuns (pentru Pelmus_Antonio_1993):

Da, golurile dintre acele dungi. Daca ai 3 dungi negre inseamna ca este jack cu 4 pini, daca e doar doua, este cu 3 pini.