| AlaCoco a întrebat:

Salut, am un Audi A4 b8 2009 Break si as vrea sa activez din vcds semnalizarea sa fie pe stop uri nu pe semnal, gen US style, daca stie cineva cum sa mi spuna. Multumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cineva stie dar ai nevoie de "scule".
Cel mai bun sfat este sa cauti baieti care activeaza functii pentru grupurile VAG, sunt o multime de oameni care fac diagnoza pentru grupul VAG pe siteuri gen olx, majoritatea stiu sa activeze si functii precum US style
Ca si preturi variaza intre 50 si 100 de lei!

| relian a răspuns:

Sa faci ce spui tu, sincer mi se par niste caricaturi laughing sa stai la stop si sa faci dreapta, sau stinga si pui semnal laughing arata ca naiba, nu stiu ce vedeti voi atit de wow la rahatu ala.

Masina mea, care este US style cand semnalizez si calc frina in ac elasi timp, se aprind 2 lumini, una pentru semnal, alta pentru frina. Acum ca ambele is rosii, asta e alta poveste, dar mie asa imi plac, asa si trebuie sa fie niste stopuri, nu o parte rosu tot timpul, ailanta intermintenta laughing e ca si cum te uiti undeva si un ochi sta deschis normal, alantu clipeste intruna laughing
Zii si tu cum ti se pare chestia asta, da bine, sau e ca naiba cum am spus?
Ce este imprpeuna is pozitiile si frina, e un bec 2 in 1 cand ai pozitia aprinsa este rosu, daca calci frina e rosu mai intens, asta asa este.

Dar sunt si spui tu, doar ca mie mi se par niste caricaturi cum am spus.
Cind esti in spate si vezi asa ceva, nu stiu, dar mi se par aiurea, fara rost, ca si cum ceva lipseste laughing

La tine nu cred ca se poate activa ceva, asa is facute stopurile tale din fabrica, nu poti activa tu ce vrei, ar incalca legea daca ar fi fost sa se poata.

| Cherciumihai a răspuns:

Îmi pare rău, dar nu am acces la informații specifice despre cum să activezi semnalizarea pe stop-uri pentru Audi A4 B8 2009 Break. Poți încerca să cauți pe forumuri specializate sau să consulți un tehnician auto specializat în Audi pentru a obține mai multe informații despre această modificare.