| Anonim420420 a întrebat:

Am un Opel astra G din 2001. Anul trecut i-am dat cu kit la aripi(deasupra rotilor) deoarece acolo imi rugineste rau si am revopsit. Anul asta aceeasi problema si acum cateva zile am vazut la cineva la un Logan niste aripi pentru locul acela(deasupra rotii din plastic) ma poate ajuta cineva cu un link de unde pot lua pentru opel astra g? Dau funda-modelul este hatchback 2001 1.7 dti

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Aripile alea nu prea ajuta daca ai deja rugina. Si la logan au fost probleme ca retin apa si praful si cu timpul trec prin vopsea si ruginesc. Cumpara-ti de la piese auto element reparatie aripa parca ii zice, taie rugina jos si inlocuieste bucata. Dai cu grund din greu si antifon pe urma vopsesti. O sa liniste mai mult decat cu aripile de plastic.