| Swergiu a întrebat:

Salut, am un opel corsa care nu este dotat nici cu cablu AUX nici cu bluetooth. Cum as putea sa ascult muzica prin bt ce ar trebui sa cumpar? Navigatie?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai multe variante:
-modulator FM cu bluetooth
-modificat playerul original cu un modul bluetooth si AUX
-navigatie android dedicata Opel
-rama adaptoare si player cu bluetooth.
Eu pe Opel am CD70 NAVI original, caruia i-am curatat lentila si imi citeste fara probleme CD-uri in format mp3; nu ma mai complic cu altceva, fac CD-uri ca pe vremuri, si macar nu umblu cu improvizatii.
Pe alta masina am avut un Kenwood cu USB, puneam melodiile pe un stick si eram foarte multumit.
Nu simt lipsa bluetooth-ului sau mufei AUX, pentru ca pe telefon oricum e destul de greu sa pui muzica, mai ales daca mergi in afara localitatilor si mai ramai fara semnal.