| Necunoscut225 a întrebat:

Salut, am un Seat Ibiza din 2003, motor 1.2 benzină, 47kw, cât m-ar ajunge să schimb segmenții, uleiul, filtru de ulei și garnitura de chiuloasă? Dar fără mână de lucru că e diferită de la service la service, sunt curios doar piesele si uleiul cât m-ar ajunge. Dacă are cineva aceeași mașină, aștept un răspuns, vă rog!

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Cand demontezi un motor se inlocuiesc toate garniturile desfacute,suruburile de la chiulasa,garnitura de evacuare,garnitura galerie admisie,se curata egr-ul se reface distributia,pompa de apa,garnitura baie ulei, garnitura capac culbutori, alt antigel, toate filtrele, se verifica chiulasa eventual se rectifica, se controleaza supapele.
Cred ca 3500de lei iti ajung cu manopera cu tot.
Niciun mecanic nu va fi de acord sa inlocuiasca doar ce vrei tu deoarece o sa ai probleme si o sa dai vina pe el.