| Fabi03 a întrebat:

Salut, are cineva idee cat ar costa schimbul (piesa+ manoperă) unui rulment roată față stanga pentu un fiat punto 2001 benzina motor 1.2, mentionez ca vehiculul are Abs. Multumesc.

1 răspuns:
| FlappyXXX a răspuns:

Salut!
Un rulment poți să iei cu 57 lei de la unix, cel mai ieftin pe care îl au ei, și piesele sunt ok. Acu dacă te incumei să iei și de pe alte site-uri unde găsești mai ieftin e problema ta. Doar că la ei e sursă sigură și nici nu e scumpă.
Cât despre manoperă, asta diferă de la service la service, poti gasi service unde ti-l schimba cu 50 lei, poți da de unii care iti iau de ori mai mult, diferă și de calitatea service-ului, până la urmă nu e mare brânză schimbarea, dar fiecare cu prețul lui.
Și dacă ai puțin timp liber, sculele necesare, puțin curaj și îndemânare, poți să ți-l schimbi singur acasă.
Succese!