| Whitesnake99 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu, la cutiile secventiale cu posibilitate de a schimba manual, atunci cand schimbi manual intervine tot convertizorul de cuplu? Sau poate am pus intrebarea prost, mai bine zis cum se face ca se schimba vitezele aproape instant atunci cand ii dai comanda din schimbator sau padele pe volan?

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Din intrebare ta reiese ca vorbesti despre o masina de generatie noua..si 99% din ele au dublu ambreiaj..si de aceia schimbarea treptelor de viteza este aproape instanta. zic eu, acum daca ma insel, astept sa raspunda cineva care cunoaste mai multe decat mine.
bafta