| Audius a întrebat:

Audi a6 c5.
Intr-un parcurs de 24 de ore mersul masinii mele a fost unul schimbator. De ex.

Am avut o problema cu bateria si am schimbat-o. Dupa schimbarea sa. Sau intamplat urmatoarele chestii.

1-s-a resetat navigatia o data cu ea si codul de securitate pe care l-am bagat si n-a fost corect si s-a blocat.

2-a inceput sa scoata fum negru si apoi albastru la turatie dupa 4000 pe loc.

3.masina tremura practic. Si a devenit mai zgomotoasa. Cam astea ar fi problemele aparute. Tin sa mentionez ca nu scoatea pic de fum nici cel mai mic Fumulet. Si la renat. Si la plecari. Era foarte silentioasa si nu tremura.Am testat-o la drum si este acelasi mers, se infinge. Motor 2.5 tdi dar de azi parca totul s-a schimbat... in primul rand acel tremurat. Stiti vreo modalitate ceva? S-o fi stricat ceva la ea? Multumesc

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Punctul 1 e legat de baterie, e normal sa se reseteze dupa ce deconectezi bateria, desi, in mod normal daca lasi navigatia pornita, isi ia codul singura.
Despre 2 si 3, problema pare a fi la un injector care e pe duca.