| nyku81 a întrebat:

cer ajutor cunoscatorilor:detin tractor u650 si am probleme la instalatia de racire atunci cand intra in sarcina creste temperatura la120.am luat la rand:radiator nou, pompa apa noua, bloc motor curatat+chiuloasa(set motor nou)toate fara rezultat aceeasi problema.va multumesc id axinteandutzu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M S a zis bine ca e pompa pina la urma dar cureaua si paletii trebuie sa fii la gradinita sa nu stii dar chiar cum spunea si altcineva cu verificatul sondei se vede cind motorul se incalzeste ca arunca apa afara sau daca are busonul pus tot iti da un semnal numai daca esti incepator sa nu-ti dai seama asa ca schimba pompa si mai vedem

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai verificat cureaua la ventilator daca e intinsa? Verifica paletii de racire [ de la pompa de apa] daca sunt montati corect. În final daca tot incalzeste schimba pompa de apa chiar daca e noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La termostat te-ai uitat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are termostat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are termostat tractorul o fi avand cand a fost nou mersi

| nyku81 explică:

Mersi oricum astea cu paletii si cureaua sunt inutile dar cu pompa cred ca aveti dreptate