| Dooghy a întrebat:

cine imi poate da un site de vopseluri auto unde pot sa vad si nuanta de culoare si pretul pe L de vopsea. Dar sa aiba o gama larga de culori gen Albastru-subaru sau Alb-perlat...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Www.bestautovest.ro > dai la vopsitorie auto, ai si imagini cu mostre, si denumirea culorii. Produsele sunt Breckner, nu tocmai de calitate, insa am folosit si a iesit ok.
Pentru lucrari de calitate, recomand vopsea si lac Klar pentru culori metalizate, si Duralchid sau Novol, cu luciu inclus, pentru nemetalizate. La astea trebuie sa mergi in magazin ca sa le cumperi, magazinele care le comercializeaza au si paleta de culori, unde vezi exact cum arata culoarea (o poti pune pe masina daca vrei aceeasi nuanta), si scrie si denumirea/codul in mai multe sisteme.