| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Daca imi cumpar o antena CB si o statie, pot sa imi calibrez antena acasa fara acel aparat (reflectometru cred ca se numea), sau unde trebuie sa merg sa o calibrez?

Răspuns Câştigător
| DrGoogle a răspuns:

Salut statiile noi, nu mai au nevoie de calibrare si nu ai cum sa o calibrezi fara aparatul ala daca chiar doresti acest lucru.

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Ca statie iti recomand mdland 52 sunt micute si eficiente :) plus o atenta de macar 1, 5m
https://www.emag.ro/......D07ZZBBBM/

| bushyalex a răspuns:

Nu merge acasă, dar iti recomand sa o calibrezi chiar daca e noua, costa 15-20 de lei, eu zic ca se vede diferența.