| D2ER a întrebat:

Salut, doresc să pun pun peste culoarea originală a mașinii o folie, deoarece culoarea mașinii este afectată si masina are numeroase zgarieturi, iar în unele locuri culoarea e ciobita de pe caroserie. Ceea ce ma intereseaza e ca as putea pune folia peste locurile unde culoarea este ciobita? S-ar lipi folia in locurile respective?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa slefuiesti "pierdut" acele zone, sau daca sunt mai mari, sa le acoperi cu chit, si sa nivelezi.
Alege varianta colantarii numai daca intentionezi sa dai masina la fier vechi peste 3 ani, altfel vei plati manopera dubla pentru revopsire atunci, ca autocolantul dupa 2 ani incepe sa crape, si e cam imposibil de retusat.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Folia trebuie pusa pe toata masina altfel daca o aplici in zonele afectate o sa se vada urat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Realizezi cat de urat va iesi cu petece?
Ca sa nu mai zic ca rugina trebuie curatata nu acoperita cu folie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În funcție de calitatea foliei se poate schimba culoarea sa în timp sau chiar să crape