| anonim_4396 a întrebat:

Salut, intampin si eu o problema. Am un opel zafira 1.6 benzina care de ceva vreme nu mai da caldura cum dadea ea inainte si nu stiu ce are. Termostatul l-am schimbat dar tot nu baga, nu stiu ce poate avea si cum pot rezolva. Pareri?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate s-a infundat radiatorul, poate s-a stricat vreo clapeta, poate ventilatorul nu mai sufla sau filtrul de polen e "asfaltat" complet.
N-ai ce sa afli pe internet, trebuie sa iei sistemul la verificat, pas cu pas. Nu e nici o inginerie acolo, sunt piese banale dar greu accesibile.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Nivelul lichidului ori e sub-normal ori insatlația - ca la orice instalție de incălzire - ar trebui aerisită