| bogz a întrebat:

La masinile mai vechi care au ceas in loc de turometru, cum afli cand turatia este prea mare? Se aprinde vreun beculet?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu. La cele fara turometru vechi, se schimba dupa ureche vitezele fara sa aiba nici un fel de indicator, la cele mai noi fara turometru nu se mai tureaza motorul ramane la turatie constanta cand ajunge la un anumit numar de ture.

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cand se sparg pistoanele!rolling on the floor.glumesc. poti sa-i montezi turometru. orice service iti poate monta unul.

Răspuns utilizator avertizat
| reebexIulian a răspuns:

Nu, nu se va aprinde niciun bec. Singurul lucru care te poate ajuta aici este urechea de sofer experimentat. Va trebui pur si simplu sa asculti motorul si iti vei da seama usor cand e cazul sa schimbi viteza!

Succes!