| Kentamina a întrebat:

Salut, ma poate ajuta și pe mine cineva? Am o problema la atv, mi-a ieșit borna minus și nu mai porneste și nu stiu unde vine legat la motor

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"borna minus... nu stiu unde vine legat la motor"

oriunde la șasiu dar identifică tu punctul de conectare inițial, după lungimea cablului existent

| DjSannan a răspuns:

Salut
Cel mai bine ar fi sa verifici manualul de intretinere al ATV-ului tau pentru a vedea exact unde trebuie sa conectezi borna minus. Daca nu ai acces la manual, atunci ar trebui sa realizezi un test de continuitate a cablurilor si sa vezi unde conectezi borna minus.