| SanduEu123456 a întrebat:

Salut, mi s-a stricat motorul la masina, este bine daca cumpar un motor complet de la dezmembrari si-l montez eu?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai macara sau palan, impreuna cu o curte uscata, spatioasa si luminata, poate.
Dar depinde ce s-a stricat la motor. Daca ai defectiune la injectie, ar fi o prostie sa te chinui sa schimbi blocul cu totul.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Doar daca ai certitudinea ca acel motor de la dezmembrari este bun!
Nu toate cazurile de defectiune la motor necesita schimbarea lui, insa daca costul reparatiei defectiunii este mai mare decat motorul in sine atunci se justifica un alt motor!
Alt motor nu inseamna ca va fi mult mai bun, mai ales ca este unul sh
Eu as incerca sa remediez problema actualului motor!

| darrio2007 a răspuns:

Un motor de la dezmembrari poate fi mai uzat decat al tau. Nu recomand.
Ai o obsesie pentru dezmembrările astea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i recomandat, ca eale de merg la dezmembrai sunt deja ultra uzate si nu-ti garanteaza nimeni ca mai functioenaza.

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Dacă te-ai fi priceput să schimbi motorul, nu n-ai fi intrebat pe noi. Răspunsul meu este NU

| Kozi a răspuns:

Unul care sa se strice intr-o luna?
Fa-o si apoi spune-ne daca e bine. Eu zic ca nu.