| SergiuAndrey95 a întrebat:

Nu ma decid asupra unei camere auto dintre doua modele. Acestea sunt optiunile:

1. VIOFO A129 DUO GPS Camera auto DVR Duala Wi-Fi cu senzori de imagine Sony Starvis IMX291 (http://viofo.ro/Viofo-A129-Duo-GPS);

2. Mini 0906 Dual Camera, senzori Sony IMX291+Sony IMX322, 1080P, GPS, Telecomanda Wireless, Super Capacitor (https://carrefour.ro/......-mini-0906

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Nici un link nu merge fara sa cureti la greu junk-ul adaugat de bot-ul TPU

in locul tau as lua o camera video omologata, ce e aia... nu am nici cea mai vaga idee, nu gasesc nimic pe google, si am impresia ca ori e o alta teapa din tara asta ca politia sa nu isi faca treaba, ori e o teapa in tara asta sa fii obligat sa te duci la un detectiv particular si el sa faca supravegherea!

| mihai69 a răspuns:

Viofo are unghiul mai larg la obiectivul camerei frontale - aș alege-o pe asta. În rest, par similare. Nu reiese dacă a doua are și WiFi (control prin aplicație); presupun că nu. Deci, avantaj iar Viofo.

| mgtow a răspuns:

Cea mai scumpa e cea mai buna dar nici aia ieftina nu te va lasa la greu