| HardCore7750 a întrebat:

Salut,
Pentru cei cu discromatopsie usoara se poate face cumva sa treaca analizele medicale pentru categoriile de permis C+E?
Am vazut pe net ca exista o clinica cu ceva aparat care iti poate da adeverinta de apt pe veci, stie cineva mai multe?
Multumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La analizele medicale pentru permis auto nu poti aduce adeverinte de unde doresti tu, ci de unde este mentionat pe fisa medicala, fiindca doar cele acreditate de politie, pot emite aceste adeverinte.