| aurelgabriel a întrebat:

Buna Ziua TPU!
As dori sa stiu daca fac analizele la o clinica privata unde am asigurare de la locul de munca.Cei de la firma poate sa vada care a fost scopul analizei, examinarii medicale si la ce specialitate am facut analizele?

Multumesc! Dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu cred. Din cate știu, analizele sunt confidențiale. Cam ca salariul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai sigur îi întrebi pe cei care iti fac analizele daca vor afla cei de la serviciu, dar de obicei daca esti asigurat aceste analize le faci gratuit cu bilet de trimitere de la medicul de familie, daca seful te a trimis sa faci analizele care sunt necesare angajarii atunci cred ca da ar putea sa vada rezultatul lor ca doar de aceea te trimite la analize sa nu ai vreo boala care sa o dai mai departe angajatilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Analizele sunt confidentiale si in afara de tine si medicul tau nu le poate vedea nimeni.

| iulia0514 a răspuns:

Da pot pentru ca tu trebuie să mergi la firma să duci dovada cum ca ai făcut acele analize pentru a putea fi decontate de asigurator!

| Adelina4679 a răspuns:

Nu pot cei de la firma sa obțină detalii referitoare la analizele tale.