| andreisergiu123456789 a întrebat:

Poți pleca de pe loc, ridicând mai rapid ambreiajul?
Poți ridica mai rapid ambreiajul dacă în momentul ridicării, acționezi și acceleratia? (adică ambreiaj călcat, puțin gaz, ridici complet piciorul de pe ambreiaj).
Fundă!

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Dacă e diesel, sunt șanse mari să îți moară motorul. La benzină poți să ridici imediat.

| InOrOut a răspuns:

Poți pleca de pe loc, ridicând mai rapid ambreiajul? - da asta e in functie de cat de tare calci si acceleratia, daca calci la blana acceleratia poti da drumul repede la amreiaj si faci burnout.
Poți ridica mai rapid ambreiajul dacă în momentul ridicării, acționezi și acceleratia? - da

| Adrianksy a răspuns:

Salut andreisergiu123456789

Poti sa ridici ambreiajul in functie de plecarea masini din loc si cum simti tu motorul, este vorba de forfecare intre cele doua pedale, sau daca vrei sa pleci cu demaraj accelerezi si dai drumul la ambreiaj.