| saneock a întrebat:

Recent mi-am instalat o sistema audio in masina:
Amplificator: Kenwood 9104 D
Subwoofer: Kicker CVX 12
Condensator: Boschmann CT-300X 3 farazi
Am o problema exact ca in urmatorul video:
http://www.youtube.com/watch?v=sJnUVOED5qA

Ajutati-ma va rog sa o solutionez...
Merci anticipat...

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Condensatorii pare că-și fac treaba, din moment ce nu se oprește stația, dar bateria nu este pe măsură.
Ai nevoie de o baterie deep cycle, costă ceva, dar te ține vreo 6-7 ani.
De asemenea un alternator pe măsura bateriei, este necesar, altfel nu se va încărca niciodată complet și problema nu va dispărea.

| Stonely a răspuns:

Sfatul meu ar fi ca iti ei o baterie mai amre la masina Amperaj mai amre putere mai mare deoarece tie toata chestia aia pe care ai i nstalato consuma exagerat de mult.