| Pîrvu_Andrei_1998 a întrebat:

Salut, se poate inlocui un motor in 2 t cu unul in 4, ce modificari ar trebui efectuate? Mersi!

3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Nu prea are loc, mai bine schimbi vehiculul din start.

| OldSoul a răspuns:

De putut, cam orice se poate in ziua de astazi.
Intrebarea e daca merita.
Ideea e asa, din start va trebui sa intervii asupra instalatiei electrice, deoarece scanteia e data la intervale diferite, aici desigur, se poate sa fie nevoie doar sa inlocuiesti cdi-ul, sau sa inlocuiesti intreaga instalatie electrica, si desigur e posibil sa mai intalnesti si alte nepotriviri, de exemplu la magnetou. Deci pe langa montarea propriuzisa, va trebui sa te mai ocupi si de instalatia electrica.
In idee, mai bine nu te complici, e o pierdere de timp si de bani.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Importanti sunt suportii motorului, restul depinde de cat esti de priceput! Daca este vorba de un scuter da se poate schimband si instalatia electrica!