| Santinela a întrebat:

Salut!
Știe cineva dacă pot pune difuzoare de 6x8 pe un ford focus mk1?
Cele originale sunt 5x7, dacă da îmi puteți recomanda unele?
Și un player 4x50-55+

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Da, puteți înlocui difuzoarele originale de 5x7 de pe Ford Focus MK1 cu difuzoare de 6x8, dar ar trebui să verificați dimensiunile exacte ale spațiului de instalare pentru a vă asigura că noile difuzoare vor fi potrivite. Dacă nu sunteți sigur, ar fi bine să consultați un specialist în instalarea audio auto pentru a vă asigura că veți alege difuzoarele potrivite și că acestea vor fi montate corect.

În ceea ce privește recomandările pentru difuzoare, puteți lua în considerare unele dintre acestea:

Pioneer TS-A6880F - acestea sunt difuzoare de 6x8 inch cu putere de ieșire maximă de 350 de wați și sensibilitate de 88 decibeli.

Kicker 43DSC6804 - acestea sunt difuzoare de 6x8 inch cu putere de ieșire maximă de 200 de wați și sensibilitate de 90 decibeli.

Rockford Fosgate Punch P1683 - acestea sunt difuzoare de 6x8 inch cu putere de ieșire maximă de 260 de wați și sensibilitate de 90 decibeli.

În ceea ce privește player-ul, dacă sunteți în căutarea unuia cu o putere de ieșire de 4x50-55W, puteți lua în considerare unul dintre următoarele modele:

Sony DSX-A410BT - acesta este un player media digitală cu Bluetooth și putere de ieșire de 4x55W.

Pioneer MVH-S622BS - acesta este un player media digitală cu Bluetooth și putere de ieșire de 4x50W.

JVC KD-T710BT - acesta este un player media digitală cu Bluetooth și putere de ieșire de 4x50W.

Înainte de a cumpăra un player, asigurați-vă că este compatibil cu sistemul audio și de alimentare al mașinii dvs. și că este potrivit pentru nevoile dvs. de ascultare a muzicii.