| EdyPn a întrebat:

Salut.
Știți cumva dacă se potrivesc scaunele și bancheta de la Mercedes w203 pe w204? Dacă nu. știți după ce Mercedes s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| popescuhertz a răspuns:

Scaunele și bancheta din spate a unei mașini Mercedes-Benz clasa C W203 nu sunt compatibile cu o mașină Mercedes-Benz clasa C W204. Acest lucru se datorează faptului că W204 are o structură și o platformă diferite față de W203, ceea ce înseamnă că scaunele și bancheta din spate nu vor fi capabile să se fixeze în poziție corectă în interiorul mașinii.

Dacă doriți să înlocuiți scaunele și bancheta din spate a unei mașini W204, ar trebui să căutați scaune și banchete compatibile pentru această mașină în mod specific. Puteți găsi aceste piese prin intermediul unui distribuitor Mercedes-Benz sau prin intermediul unui furnizor de piese auto de încredere. Este important să achiziționați numai piese de înaltă calitate pentru a vă asigura că vor funcționa corect și vor avea durata de viață așteptată.