| VortexOriginal a întrebat:

Am nevoie de niste otel si nu stiu daca se vinde la remat/centre de colectare a deseurilor. Ati fost vreodata acolo? (Nu pot comanda normal ca vreau doar putin)

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce fel de otel si ce cantitate ai nevoie.
De obicei, la asemenea depozite, materialele se tin gramada, sub cerul liber, ruginite. Calitatea metalelor este necunoscuta.
Daca ai nevoie doar pentru o simpla folosire, unde calitatea /rezistenta nu prea conteaza, atunci poti gasi bucati de fier de tot felul si ti-le vinde "la kilogram".
Daca ai nevoie de profile pentru lucrare cu cerinte calitative, atunci este preferabil sa folosesti profile noi, ne-mancate de rugina.