| razvan9993 a întrebat:

am un opel vectra c 1.9 diesel de 120 cai din 2004 si de ieri nu imi mai merge radioul, adica display-ul porneste dar cand apas source sau orice alt buton nu face nimic, am verificat siguranta de la radio si aia din spatele radioului si sunt ok, stie careva ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La Vectra C apar probleme cu butoanele de pe consola, e posibil sa fie de acolo. Daca ai comenzi pe volan, incearca umbli la muzica de acolo. Daca merge de la volan, ai butonul principal defect.

| Seletchi_Andrada_1993 a răspuns:

E foarte probabil sa fie de la calculatorul de comfort. Aceeasi problema am avut.o si eu (la o dacia logan, primul model). Asta se poate rezolva doar de catre un electrician, cu aparatura speciala.