| Țupala_Cosmin_1998 a întrebat:

Care ar fi problema la o mazda 6 2.0 diesel din 2006 care scoate foarte mult fum negru? in toate treptele de viteza scoate foarte mult fum sa nu mai zic cand o turez mai tare! Stie cineva care ar fi cauza?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este stricata, pentru ca asa ceva nu se intampla cu o masina functionala.
O masina de 11 ani este vechime, trebuei sa admiti, dar daca mai are si 200mii km la bord, este deja super uzata si va trebuii sa o bagi in service pentru reparatii generale.

Răspuns utilizator avertizat
| AlinAlin1994 a răspuns:

Schimba-i filtrul de motorina, goleste rezervorul, scoate toata motorina din ea si baga motorina doar de la peco (exclus lukoil).

Daca nici asa nu merge du-te la un rectificat de turbina. Succes!