| AndreeaNitu a întrebat:

Cartea cu legislatia B este in conformitate cea din 2015-2016 pentru anul 2017?

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu. Legislația rutieră s-a schimbat de două ori(ţin minte eu) între timp.Dar ca esență(regulile de prioritate, semnele, etc) tot alea îs.Îţi recomand să cumperi o carte de legislație rutieră actuală(2017)(în mod normal ar trebui s-o găsești și la școala de șoferi) și facultativ să consulți și monitorul oficial al româniei/codul rutier, asta ca să fi la zi cu ultimele schimbări în codul rutier.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Eu zic ca e ok, spor la invatat.

| Kryeno a răspuns:

Bună!
Dacă ajungi la concluzia că nu mai este în conformitate, îți recomand să folosești site-ul http://www.scoalarutiera.ro/
Este, probabil, cel mai bun site dedicat celor care vor să obțină permisul de conducere. Găsești cursuri de legislație, semnificația indicatoarelor rutiere, toate cele 1176 de întrebări posibile (care coincid cu cele de la DRPCIV), explicații 3D audio-video la fiecare întrebare și, la final, 45 de chestionare prestabilite care-ți vor testa nivelul de cunoștințe și te vor ajuta, totodată, să-ți fixezi informațiile. Sper să te ajute!