| Legend123 a întrebat:

ce masina sa imi iau la 18 ani? ma gandeam ca masina de inceput ar fi bun un golf 5 dar m-am gandit ca e destul de mult (5000 de euro) unul si ca prima masina nu merge pentru ca sigur voi face o gafa cu el. asa ca ma gandeam la un golf 4 la inceput 3-4 ani si dupa sa imi iau o alta masina mai scumpa, dupa ce ma obisnuiesc cu condusul mai bine. voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Da, un Golf 4 sau eventual Bora daca nu iti plac hatckback-urile ar fi solutiile ideale, dar in principal cauta cu motorizarea de 1. 9ALH, deoarece sunt cele mai fiabile motoare din acea gama, in rest gasesti cam ce doresti, doar sa mai iei cu tine pe cineva care stie sa le verifici, sa nu cumperi o masina cu probleme, si desigur sa te informezi din timp cat te costa inmatricularea, asta in cazul in care doresti sa achizitionezi una neinmatriculata.