| AliLina2 a întrebat:

Salut TPU,imi puteti spune cat consuma in Opel Astra F cu motor de 1, 6 pe benzina din anul 1996? Dar in Renault Clio cu motor de 1, 2 din 1994 tot pe benzina? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde cine, unde, si cum le conduce.
La condusul meu, un benzinar ca ala de Opel, ar consuma sub 6% extraurban, maxim 10% urban. Asta la mers normal.
Clio 1.2 cred ca ia 6-7% urban, extraurban depinde mult de incarcatura... Nu pot promite consum mic, dar ar trebui sa ia chiar si sub 5%, e un motor foarte slabut ca putere.