| cypus05 a întrebat:

o intrebare!
Am un prieten care a implinit 18 ani acum cateva luni, si ar vrea sa de-a de categ A2, pentru motociclete care au puterea maxima de 35kW, iar raportul de greutate/putere care nu depaseste 0, 2kW/kg! ...deci pana la ce capacitate cilindrica/(cp), se poate orienta pentru a-si cumpara un motor, care sa se incadreze in limitele impuse?! Multumesc, funda!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La aceasta categorie nu este impusa o anumita capacitate cilindrica, important este ca motorul sa nu aiba o putere mai mare de 35 KW si greutatea motocicletei sa nu depaseasca 175 kg. Sa caute pe internet cele care se incadreaza la aceste 2 caracteristici.