| RosaliaOriginala a întrebat:

Salut TPU. Taxa de permis unde se plătește si cazierul judiciar se obtine de la secția de poliție din comuna?

4 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Eu am platit taxa la ghiseul serviciului de permise.

| Trixt3r a răspuns:

Din cate știu eu taxa de permis se plătește la CEC bank.

Uite aici un ghid care-ți spune pas cu pas ce ai de făcut : https://www.autovit.ro/......-achitata/

| OmBanal33 a răspuns:

Taxa de permis poti sa o platesti si la acele aparate de la Mega
Iar cazierul de la cea mai apropiata sectie de politie.

| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

Taxa pentru eliberarea permisului de conducere se plătește la Serviciul Public Comunitar pentru Eliberarea și Evidența Permiselor de Conducere și Înmatricularea Vehiculelor (SPCPCIV) din localitatea dvs. Cazierul judiciar se poate obține de la Serviciul de Informații și Protecție Internă (SIPI) sau de la o secție de poliție din comuna dvs. Este posibil ca procesul să difere în funcție de regiune și ar fi indicat să verificați cu SPCPCIV sau cu secția de poliție din localitatea dvs. pentru a afla procedurile exacte.