| flavius2005 a întrebat:

Salutare!
Am 19 ani și a-și dori sa imi achiziționez o mașina in rate pana in valoare de 25.000€,imi poate spune cineva dacă a-și putea? Specific, am contract de munca in străinătate!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poti, i-a legatura cu banca de la care doresti sa faci imprumutul, sau si mai bine discutii toate conditiile la dealerul auto!
nu stiu in ce tara esti dar este mai bine sa faci acolo in acea tara!
adaug si faptul ca masinile vandute in Romania la reprezentante sunt mai scumpe aici de noi decat in tarile "de origine", adica un BMW indiferent ce model si echipare, va costa mai ieftin la reprezentantele BMW din Germania fata de cea din Romania, si nu este singura marca, la toate sta cam asa treaba

| Violleta2022 a răspuns:

Tu ai putea lua credit bancar doar daca ai avea contract permanent de munca in Romania, cu minim 6 sau 12 luni lucrate, altfel nu-i posibil.

Poti incerca in strainatate unde muncesti, sa-ti iei credit de la o banca locala, daca indeplinesti conditiile lor.

Parintii tai pot lua credite bancare in Romania, daca au cu ce sa gireze (casa, pamant, masini, propietati), sau venituri lunare mari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îți poți lua cel mai simplu in tara in care ai contract.