| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutare!
Am săptămâna asta examenul practic la școala de soferi. In cazul in care o să fiu declarat admis, pot scoate o dovada până ajunge permisul? De unde o pot scoate?

4 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu poti conduce decat cu permis sau dovada inlocuitoare ce se acorda DOAR in urma suspendarii permisului de catre organele competente.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti scoate nici o dovada, ca nu ti-a fost suspendat permisul.
Trebuei sa ai rabdare sa vina permisul, ca nu-i nici un zor si fara el nu poti sofa.

| ValentinGabi a răspuns:

Da o să-ți de-a o dovadă si mergi cu ea până ajunge permisul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu nu se mai dau de mult dovezi.