| MihaitaValentinMiaghy a întrebat:

Salutare am si eu un motor jinan qingqi 125 4 timpi.am avut o problema cu releu de pornire.l.am schimbat recent si vad ca tot imi face probleme dp ce il pornesc merge putin dp isi da singur la automat ca si cum ii dai sa il pornesti si sta asa chiar daca ii iau contactul pana nu misc de fire nu se opreste aveti idee ce ar fi? Cred ca pe cv electric e dar nu stiu exact.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"pana nu misc de fire nu se opreste aveti idee ce ar fi?"

sună a contacte imperfecte sau cabluri semi-intrerupte. Verifici măsurându=le