| Mariobmb a întrebat:

Salutare aveti idee daca se potriveste evacuarea cap coada dupa opel zafira 1.8 pe opel astra g bertone 1.8 benzina?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Banuiesc zic si eu logic, ca sa se potriveasca trebuie sa aiba motorizare asemantoare (aici este!) DAR si putere identica (acei KW de pe certificatul de inmatriculare), senzori identici (vezi cei 2 senzori lambda) si nu in ultimul rand norma euro identica. Daca acestea sunt identice nu vad de ce nu ai putea monta.
Pe de alta parte eu la un bertone care este potent din punct de vedere al tuningului pentru ca este usor si aerodinamic, mi-as face o evacare custom cap coada, dar as monta si catalizator de acela sport dar nu cel mai permisiv, in felul acesta ar fi in regula si din punct de vedere al normelor de poluare, apoi pasul 2 un chiptunig si deja masina ta va castiga 30 de cp pe care ii vei simti cu siguranta.
Cel mai corect raspuns il vei primi de la proprietarii de parcuri auto-dezmembrari care aduc masini nemtesti, aia mananca pe paine si stiu fiecare surub daca merge sau nu de pe o marca pe alta, de la un model la altul.