| SynapseNinja a întrebat:

Salutare! Cam cât câștigă lunar, cu aproximație, un șofer pe Uber și pe Bolt? Sunt diferențe de câștiguri în funcție de oraș? M-ar interesa să aflu niște răspunsuri direct de la șoferi care activează pe aceste două platforme de ride-sharing și orașul în care activați. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o groaza de grupuri de soferi de Bolt si Uber pe Facebook unde o sa vezi chiar si printscreen uri cu castiguri.

Depinde foarte mult in ce oras esti, ca in Bucuresti ai sa faci mult mai multi bani, conteaza pe ce masina faci, cum faci cu PFA sau angajat la vreo companie careia ii platesti comisioni, daca faci pe masina ta, cat stai pe traseu pe zi etc etc etc etc

| sierra1 a răspuns:

Media este de aproximativ 120 -140 RON/zi cine spune altfel minte

https://facibanionline.ro/cash/ridesharing/cat-castiga-un-sofer-uber/

| JohnTuca a răspuns:

Salut! Salariile angajaților de la Uber sau Bolt din România nu sunt fixe. Acestea variază în funcție de numărul curselor efectuate, de zonă în care se desfășoară activitatea, de numărul de zile și de ore lucrate, de numărul de kilometri parcurși, precum și de bonusurile care se oferă în cadrul acestora¹. De asemenea, cât faci din câștiguri Uber sau Bolt diferă de la o zi la alta și trebuie luate în calcul mai multe informații. Media este de aproximativ 120-140 de lei pe zi, însă poți câștiga chiar și 300 de lei, dacă ai curse mai lungi și le alegi strategic, asta am inteles de la cei care imi in la ITP cu transport alternativ.