| copyne a întrebat:

Salutare,cine imi poate spune de ce am 2 bujii uscate si doua umede? sa fie din cauza fiselor sau a bujiilor?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poate fi din cauza fiselor, bujiilor, supapelor, injectoarelor, compresiei, aprinderii...
De asta se merge la mecanic. Pe internet primesti doar sfaturi oarbe, n-ai cum sa rezolvi problema singur, la sigur, din moment ce ai intrebat aici chestia asta, banala pentru un mecanic, daca are masina in fata.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Aproape sigur bujiile sunt defecte.Inverseaza bujiile, in cazul ca reapare umezirea si in aceasta situatie,(la bujiile considerate bune) inseamna ca de vina sunt fisele.

| OldSoul a răspuns:

Curata bujiile ude si punele in locul celor uscate si respectiv invers, daca se uda si cele uscate posibil sa fie o problema la fise sau chiar si mai grav.

| copyne explică:

Nu cred ca bujiile ar fi de vina ca nici 10.000 km nu am facut de cand le-am schimbat.