| Megatron12 a întrebat:

Salutare,detin un megane 3 la care am observat de curand ca volanul sta putin inclinat spre partea dreapta cand merg pe drum drept,o fi probabil de la geometria rotilor sau ceva? Mentionez ca daca las volanul acesta nu se misca stanga dreapta, pur si simplu sta intr-o parte

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Salut! Acest comportament poate fi cauzat de o problema cu geometria rotilor sau cu directia masinii. Este recomandat sa mergeti la un atelier de service auto pentru a verifica si repara, daca este necesar, aceasta problema, pentru a asigura siguranta in timpul conducerii