| Nelutzu222 a întrebat:

Salutare, astazi-am ramas cu masina( ford focus 2002) impotmolit in noroi si nu am mai putut iesi singur. Am sunat la o cunostinta cu un tractor mare ca sa ma scoata, totul a decurs bine, dar in timp ce ma tragea cu ea mai intrau rotile in noroi. Dar problema care ar fi cand merg pe drum drept la 80-100 misca usor volanul stanga dreapta si daca o las trage in stanga. Ce ar putea fi si dc? Multumesc, fuunda!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la un service si verifica geometria rotilor. Ti s-a indoit ceva cand te-a remorcat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a indoit ceva pe la directie, poate o bieleta/capat de bara. Se rezolva destul de repede, la orice service care face directii.

| ExprimareLibera a răspuns:

Poate necesita un reglaj de direcție, nu stiu...
Poate nu ai inelele de centrare pe jante. Uita-te la diferența dintre janta si butuc.
Eu am pățit la Focus sa îmi trepideze volanul, dar erau discurile ovalizate. Bătea si pedala de frana.

| StefanCosmin a răspuns:

Service, vezi acolo

| Nelutzu222 explică:

Din ce m-am uitat nu se prea vede nimic miscat. dar am scos mult pamant de la roti. discuri. bielete si ce mai sunt pe acolo

| blAster85 a răspuns (pentru Nelutzu222):

La ochi nu se vede doar daca e ceva rupt si atarna trebuie alineata directia si probabil schimbat vreun pivot daca ai joc.sau brat de directie ce poate fi indoit.