| AlexisJohn17 a întrebat:

Salutare la toți!
Ce părere aveți de Golf 5 1.4 FSI ( 90hp ) anul 2004?
Ce tip de Benzina cere (din cate am înțeles fiind pe injecție directa ar fi cea mai buna cea de 98) La cati km se schimba distributia (fiind pe lant am auzit ca se schimba la mai mult de 60.000 cum este cea pe curea )
Este fiabil motorul?
Ce tip de ulei se baga?
Mulțam big grin

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Benzina 98 tine putin mai mult fata de 95, mai pura. Exista tari unde este unleashed nici 98 nici 95 una singura care le face pe amandoua, posibil sa fie o gafa intre cifrele octanice si sa fim pacaliti la pompa cu preturile dar bagam acelasi tip de carburant, eu garantez ca 98 tine mai mult dupa diverse situatii in care am testat masina la drum scurt si lung. In manualul masinii zice la cati km se schimba lantul si ce ulei trebuie sai bagi. Sau pe net ai pagini online de la diversi fabricanti care bagi modelul masinii si zice ce ulei trebuie, castrol fiind unul bun pe langa mobil 1