| Problemkolegproblem a întrebat:

Salutare, la un golf 5 baga aer foarte slab nu sufla mai pe romaneste, aeroterma noua, motorasele merg ambele v158 v159 clapetele, radiator de caldura din bord nou nu mai am idei ce poate avea, multumesc

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu are cum sa sufle slab, daca zici ca ai toate motorasele si clapetele in stare de functionare. Ceva tot a ramas in neregula, poate ai deja clapete blocate.
De filtrul "de polen" sper ca n-are rost sa vorbim, ala ar putea inchide complet patrunderea aerului in ventilatie, daca e foarte vechi.
De luat in calcul si radiator infundat sau chiulasa "dusa", daca nu ajunge caldura in masina (sufla rece).