| Andrey550 a întrebat:

Am o intrebare la care toata lumea se contrazice : cum se face amestecul de benzina+ulei la motaoarele in 2 timpi? adica la 1l benzina cat ulei se pune?

Răspuns Câştigător
| SoulReaver a răspuns:

Depinde de motor. Nu la toate motoarele in 2 timpi bagi la fel. Nu bagi in scuter ca la drujba. Cel putin asa stiu eu. La fiecare motor ai specificatiile si scrie in carte/pe el cat trebuie sa bagi.

2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Heeei! 4ml ulei amestec/1lbenzina. asa se procedeaza de cand au fost inventate moroarele in 2 timpi si benzina cracata termic. Alte proportii conduce la scaderea randamentului si cresterea uzurii

| MedionTcO a răspuns:

Eu puneam la generatorul meu 50ml la 1L de benzina.