| KaPy2 a întrebat:

Salutare TPU
Am si eu un scuter malaguti f12 l-am segmentat acum 2 saptamani si azi s-a blocat pedaua i-am pus segmenti prosti!
cilindru e putin ovalizat, trebuie sal alizez, de alizat costa 50 lei +150 lei piston cu segmenti deia mai buni+50 lei la mecanic =250 lei mai pun eu 50 lei si imi cumpar set-motor nou+iar 50 lei la mecanic 350 lei mai pun 50 lei si imi iau grup cu tot cu motor doar cel montez pe scuter si am pelcat cu el pe drumuri m-ar costa 100 euro toata treaba asta ce sa fac sal alizez sa-mi cumpar set-motor sau motor dea intregu?

Răspuns Câştigător
| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 a răspuns:

Sall si eu am patit la fel cu scuterul honda vision 49cc s-a auzit un zgomot urat si s-a oprit si s-a blocat pedala la mine s-a spart pistonul si sau rupt segmenti i-am luat set nou(segmenti si piston nou ma costat 200lei deci eu iti spun ca iesi mai ieftin sa cumperi segmenti si piston nou dar daca este ovalizat sa il aliezi deci asa o sa iesi mai ieftin. Funda?