| KaPy2 a întrebat:

Mi-am cumpărat și eu o motocositoare anul trecut, mi-am luat un ruris 309c,vreau sa știu și eu dacă este buna, adică sa știu dacă-i chinezărie,ca de un an de când o am am forjato ca-lumea și nu are nimic,compresia este la fel pornește foarte bine, aia de la magazin spuneai ca motorul este din Japonia, acum sunt curios dacă-i o marca buna sau chinezărie
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, daca merge ok.inseamna ca e buna.Marca,,ruris,, e o licenta, adica sculele vin in stocuri, piesele separate, si se ansambleaza undeva, unde nu poate primi marca originala.De aceea au denumiri variate, putin cunoscute.Dar piesele conteaza.Totusi,n-o ambala la maxim.

1 răspuns:
| jeek0 a răspuns:

Motorul este japonez e adevarat dar nu cunosc marca. nu am auzit de ea. e produsa in Craiova. daca te-a tinut un an si ai dat pana in 7 mil e bine. de obicei ai 2 ani garantie. nu stiu cat e rurisul dar am vaut ca au multe chestii pe piata.mai e o chestie. poti sa iti iei chinezarie sa te tina mai mult decat ceva de firma.acum nu mai exista calitate la firme de renume