| xyz12309 a întrebat:

Salutare, voi de unde alimentați GPL? Ce distribuitori de GPL recomandați și ce distribuitori nu recomandați?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cei de la Supergaz de unde am luat instalatia mi-au zis sa evit Lukoil si Mol. Pun in general de la OMV Petrom (mai mult de la 2 dintre ele) dar am luat cam toata luna februarie de la Lukoil ca era mai ieftin atunci la ei. Si de curand am mai pus de la un partener Rompetrol unde gazul e foarte ieftin. Nu am observat diferente de performanta/functionare. Am facut prima revizie de 15.000 km in aprilie si era un pic de mizerie in filtrul de faza lichida.

2 răspunsuri:
| dida1361 a răspuns:

Kit-ul GPL este compus din rezervorul pentru carburant GPL si o linie de alimentare secundara, in paralel cu cea existenta pentru benzina. Instalatia auto GPL este certificata ISO 9001 si este in conformitate cu standardele europene ECR 67 R01. Dupa montare, instalatia auto GPL se omologheaza de catre RAR si se inscrie in cartea tehnica a autovehiculului.

| xyz12309 explică:

Mă refer la benzinării gen MOL, Rompetrol, etc