| Maria2894 a întrebat:

Salutare fetelor...
Recomandati-mi niste carti bune.Mersi...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Dacă tot ai nick-ul Bella hai să începem cu nişte cărţi cu vampiri-PC Cast-seria Casa Nopţii, LJ Smith-Jurnalele vampirilor, Richelle Mead-Academia vampirilor, Charlaine Harris-seria Vampirii Sudului, Laurell K Hamilton-seria Anita Blake Vampire Hunter, apoi Kelly Armstrong-Luna plină, A doua lună plină, Heather Davis-Nu plânge sub clar de lună, Melissa Marr-Fascinaţie, Anne Brashares-Pantalonii călători, A doua vară a pantalonilor călători, Fete în blugi, Mereu în albastru, Cicely von Ziegsar-seria Gossip Girl, Anna Godbersen-Lux, Hilary McKay-Îngerul lui Saffy, Anna Dale -Şoptindu-le vrăjitoarelor, Gary Kilworth-Attica, Katherine Paterson-Punte spre Terabithia, Carl Hiaasen-Bufniţa, Louis Sachar-Secretul din Lacul Verde, Angie Sage-seria Septimus Heap, Sophie Audoin-Mamikonian-seria Tara Duncan, Maureen Johnson-13 plicuri albastre, Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11, Stephenie Meyer-Gazda, Licia Troisi-Cronicile Lumii Pământene, Garth Nix-Sabriel, Lyriel, Suzanne Collins-Jocurile foamei, Nicholas Sparks-Jurnalul unei iubiri, Ultimul cântec, O plimbare de neuitat, Dragă John, Giulia Carcasi-Zodia îndrăgostiţilor

| Ana-Maria94 a răspuns:

Seria Amurg:Xdaca n-ai citit-o deja. Jurnalele Vampirilor:Xsau cartilie din seria Casa Noptii.Semnul,Tradarea si Aleasa.

Răspuns utilizator avertizat
| Locaa a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot; Comoara din Insula-Robert Louis Sterverson; Si tot ce a scris Jules Vernelove struck

| Freky a răspuns:

Mai este si misterul de la fantana rosie e suuuper! sau harry pother, piratii din caraibe,

| MMadalina a răspuns:

Tess d'Urberville - Thomas Hardy:X:X:X:X:X

super carte :X

| elenacata a răspuns:

Buna! cea mai frumoasa carte pe care am citit-o a fost "invitatie la vals" de Mihail Drumes...chiar este superba

| ely92music a răspuns:

Prietenii mei, iubirile mele - Mark Levy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, dupa cum vad pe profilul tau iti place seria de filme Twilight Saga. Ti-asi recomanda cele 4 carti de Stephanie Meier:Twilight, New Moon, Eclipse, Breaking Down. Mie imi plac si alte carti cum ar fitongueacala(e super funny), Singur pe lume de Hector Malot, Fram ursul polar de Cezar Petrescu, si multe altele.

| cristinadaniela33 a răspuns:

Mananca, roga-te, iubeste-Elizabeth Gilbert, Fight Club-Chuck Palahniuk