| R3TR0 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum pot folosi motorul la atv la putere maxima? Si ce toba as putea pune pe el pentru a mari puterea? ( motor atv 110cc ).

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Toba nu iti ajuta la putere, doar in cazul in care este infundata, motorul functioneaza mai greu

| tintareco a răspuns:

Motorul poţi să-l foloseşti la maxim dacă te unduieşti odată cu atv-ul şi mai ales dacă stai în picioare(te contopeşti cu el) cînd conduci.În ceea ce priveşte toba, a fost calculată pentru performanţe maxime, reculul din tobă ajută gazele carter să împingă în piston, iar dacă îl schimbi răstorni echilibrul.